כשהוא תחת פעולות החייאה פונה נזי'נסקי אל מיון רמב"ם, שם הוכנס במהירות אל חדר הצנתורים להמשך אבחון וטיפול. כשהוא סובל מהפרעת קצב קטלנית אשר גורמת לליבו להפסיק את פעולתו שוב ושוב, צוות רמב"ם ביצע בו החייאות חוזרות ונשנות על מנת לנסות ולייצב את מצבו.

 

 

 

 

 

 

 

 

"ההחייאה שביצע הבן הייתה גורלית"

"זה מסוג האירועים שגורמים לנו שמחה גדולה", אומר פרופ' גיל בולוטין, מנהל מחלקת ניתוחי לב ברמב"ם, שם מאושפז נזי'נסקי כעת, "גבר צעיר שסבל מבעיה לבבית קטלנית, התמוטט והיה למעשה במצב של מוות קליני מספר פעמים, חזר להכרה מלאה, מתפקד היטב, מתקשר עם סביבתו, ללא כל פגיעה נוירולוגית. אין ספק שאלו תוצאות נהדרות. ההחייאה המוקדמת שבנו ביצע בו הייתה גורלית לתוצאה", מוסיף פרופ' בולטין ומסביר, "במקרים הללו כל דקה חשובה והבן ביצע את פעולות החייאה בזמן הנכון וכנראה גם בצורה טובה".

 

 

 

לצד מיטת האשפוז של נזי'נסקי במחלקה לכירורגיית לב ברמב"ם, שם הוא שוהה להמשך השגחה וטיפול, עומד בנו איליה והשניים מתרגשים. בעקבות האירועים הדרמטיים, החליט הבן להיענות להזמנה של מד"א ולהצטרף לקורס עזרה ראשונה. הוא החל את לימודיו לפני ימים אחדים ולוקח אותם מאוד ברצינות: "אמא סיפרה לי שאבא בכה, כשהרופאים אמרו לי שהצלתי את חייו. אני גם לא מעכל את זה כל כך", מסכם הגיבור הצעיר את אירועי הימים האחרונים.

 

 

לפרטים והרשמה צרו קשר

או היכנסו לכל אפשרויות ההתקשרות עימנו

שירותים נוספים בפאמטקס

קורסים נוספים בפאמטקס

השתלמות עזרה ראשונה להורים

https://youtu.be/fkZA-C0hj6Eהיקף הקורס: 4 שעותמטרת הקורס: הקניית ידע ומיומנות בסיסית בביצוע החייאת לב ריאה בילדים ותינוקות וטיפול ראשוני בפגיעות נפוצות בתינוקות עד להגעת צוות רפואי מוסמך מוסמךקבוצת לימוד: עד

קרא עוד »

השארת תגובה